вівторок, 23 січня 2018 р.

Нідерланди чи Голандія?

  Продовжуємо віртуальне знайомство своїх читачів з країнами Європейського Союзу. 
  На разі, країна західної Європи, одна і засновників Єросоюзу,  що розіслала свої тюльпанові килими на березі Північного моря, країна рівнин і вітряків - Королівство Нідерланди.
 Протягом заходу читачі почули мелодію найстарішого у світі національного гімну "Вільгельмус", що був написаний  у 1568р.,  подорожували вулицями Амстердаму, насолоджувалися красою голандських тюльпанів  у королівському  парку квітів Кейкенхоф,
 були у  найбільшому  порту Європи, неоголошеному центрі урбаністики і архітектури -  Роттердам,   у місті Гаага, відомого тим, що в ньому знаходиться Палац Миру в якому засідає  Міжнародний Суд ООН.
Переглянули полотна великих майстрів живопису : Ієроніма Босха, чиї роботи на релігійну тематику наповнені страхом, Рембрандта, що досконало володів мистецтвом зображення світла і тіні, портретним і побутовим живописом Франса Хальса і Яна Вермера, полотна Мауріца Ешера, чиї картини відрізняються хитромудрими фігурами.
 Відвідали на сайті " Десятка кращих музеїв Європи"    Музей под открытым небом и музей национального достояния Нидерландов  (Арнем).
 Звичайно ж,    подорожували Європою і  з книгою відомого голандського письменника  Едуарда Доувеса  «Макс Хавелаар», що писав під псевдонімом Мультатулі.    У 2002 році Товариство нідерландської літератури проголосило роман найбільшим твором   усіх часів,  а ім'я головного персонажа роману, Макса Хавелара стало найвідомішим і уживаним в Голандії.

Захід підсумували  читачі, висловивши своє бажання відвідати Голандію не віртуально. 


Немає коментарів:

Дописати коментар